Tonery Siedlce

Tonery Siedlce. Patenty na oszczędność.

Tonery Siedlce. Boom na drukarki.

Tonery Siedlce. Prawdziwy boom na kolorowe drukarki laserowe a także drukarki atramentowe o stałej głowicy, do trzeba to zainstalować cztery pojemniki z tuszem, spowodowały znaczy wzrost kosztów drukowania w wielu firmach oraz domowym biurze. Istnieją jednak proste sposoby na oszczędzanie. To wcale nie jest skomplikowane.

Tonery Siedlce. Co robimy źle?

Wielokrotnie powtarzanym błędem jest stosowanie polecenia ”Drukuj”  zanim  ogarniemy ”podgląd wydruku”. Na podglądzie zobaczymy przynajmniej czy dokument ma ustawione odmienne parametry marginesów niż drukarka, a także czy grafika charakteryzują się szerokością przekraczającą możliwość wydruku. Uzyskamy również informację o tym czy przypadkiem nie wstawiono oddzielenia stron oraz czy na końcówce dokumentu zostały puste wiersze.

Poświęcenie chwili na edycję meni daje nam szansę na zmniejszenie jego objętość dla potrzeb drukowania nawet do kilkunastu procent. Co ważne, dla ceniących schludność wydruku, staje się on bardziej estetyczny i czytelny dla odbiorcy. Nasze kolejne działania pozwalają na wydruk obustronny. Warto pamiętać, że nie zawsze udaje się on w 100 %.  Z drugiej strony znacznie zmniejsza poziom wydruku, czyniąc go zarówno tańszym, jak i po prostu bardziej poręcznym. Skupienie wzroku na podglądzie wydruku daję nam również czasem  zapobiec drukowaniu informacji dwa razy. Unikniemy więc dubelka. Takie podwojone strony wyglądają mało profesjonalnie, tym bardziej warto pozbyć się ich już na tym etapie.

Tonery Siedlce.

Gdy już staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami, urządzenia kolorowego, należy ustawić w opcjach  domyślny wydruk czarno – biały. Końcowe kolorowe karteczki są przecież dużo droższe od tych utrzymanych w konwencji black and white.  To jasne jak słońce. Należy pamiętać aby świadomie dokonywać wyboru drukowania w kolorze.  Dzięki temu nieco przyoszczędzimy na tonerach  i nie będziemy zużywać ich na drukowanie rzeczy, które mogą być wydrukowane w czerni. Zamiast oryginalnych i często nieproporcjonalnie drogich tuszy i tonerów można wykorzystać znacznie tańsze od nich zamienniki.