Tonery Grajewo

Tonery Grajewo. Lato to wyzwanie.

Tonery Grajewo. Gdy natura nie sprzyja…

Tonery Grajewo.Na opakowaniu każdego produktu znajdują się ikony informujące o sposobie jego przechowywania. Magazynowanie produktu w nieodpowiednich warunkach (duża wilgotność, wysoka lub niska temperatura), lub w nie odpowiednim ułożeniu , może zaszkodzić twoim wydrukom. W takim wypadku odczekaj kilkadziesiąt minut przed ponownym włożeniem produktu do drukarki, następnie mocno wstrząśnij tonerem i ponownie włóż do urządzenia.

Tonery Grajewo. Żadnego słońca.

Tonery do kserokopiarek, kasety do drukarek laserowych powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Należy pamiętać, że nie wolno umieszczać tonerów i kaset do drukarek w miejscach, które to są bezpośrednio narażone na działanie słońca.Przechowywanie tonerów w zbyt wysokich temperaturach może prowadzić do ich zbrylenia, co skutkuje powstawaniem rys na wydrukach, szybsze zużycie bębnów i zespołu utrwalania obrazu. Nadmierne nasłonecznienie tonerów może powodować utratę intensywności barwy najczęściej szary wydruk. Przechowywanie tonerów w zbyt niskiej temperaturze, czyli poniżej 0 stopni C może trwale uszkodzić toner. Przed zastosowaniem należy toner poddać swego rodzaju kwarantannie. Optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie go w pokojowej temperaturze przez co najmniej 12 h przed zastosowaniem.

Tonery Grajewo. Wilgoć to zło.

Zbyt wysoka wilgotność powoduje zagęszczenie cząsteczek toneru, czego objawem są problemy z równomiernym jego rozprowadzeniem na wydrukach. Objawia się to brakiem możliwości uzyskania dobrej jakości druku szczegółów, zaburzona jest ostrość, przejścia tonalne od jasnego do ciemnego obszaru, powstaje niepożądane tło. Wilgotny toner nie wtapia się prawidłowo w papier, czego skutkiem jest powielanie obrazu na wydrukach.Należy wbić sobie do głowy, że przed zainstalowaniem tonera lub kasety z tonerem sprawdź czy nie ma on mechanicznych uszkodzeń. Mocno nim wstrząśnij i włóż do urządzenia. Pamiętajmy, iż po zabezpieczeniu może w trakcie wstrząsania uwolnić część proszku zamkniętego wewnątrz obudowy. Zdarza się, że tonery są przechowywane w nieprawidłowej pozycji i ich zawartość jest nierównomiernie rozłożona. Najczęstszym objawem tego jest nierównomierny wydruk na przykład druk tylko z jednej strony.