Tonery Orzysz

Tonery Orzysz. Jaki tusz wybrać?

Tonery Orzysz. Optymalny wybór.

Tonery Orzysz. Drukując duże ilości dokumentów tekstowych czarno-białych, gdzie możemy zrezygnować z druku kolorze zalecany jest zakup drukarki laserowej. Jest ona droższa w zakupie lecz jej eksploatacja jest znacznie tańsza niż w przypadku drukarki atramentowej.

W przypadku gdy nasz wydruk wynosi 50/50 zalecany jest zakup kolorowego urządzenia wielofunkcyjnego, ponieważ w takich urządzeniach stosowane są oddzielne tusze czarne i kolorowe. Drukarka sama wskaże nam który  kolor jest bliski wyczerpaniu i zasygnalizuje jego wymianę.

Tonery Orzysz. Funkcje tuszu.

Tuszem nazywamy pojemnik w którym umieszczony jest płyn, barwnik danego koloru. Kształt i wielkość pojemnika jest ściśle określona przez producenta drukarki. Dodatkowo każdy z tuszy wyposażony jest w elektronikę, która spełnia wiele funkcji:pokazuje poziom płynu w pojemnik, wskazuje przypuszczalną ilość stron jaką możemy wydrukować, steruje podawaniem płyn, zabezpiecza pojemniki przed podrabianie, znacznie zwiększa koszt eksploatacji, ogranicza używanie tuszy tego samego producenta w innych modelach drukarek.

Tonery Orzysz. Rodzaje tuszy.

Tonery Orzysz.Tusze pigmentowe zaleca się osobom które drukują kolorowych obrazków i zdjęć na zwykłym papierze lub na grubszych papierach ozdobnych. Jest to jeden z najczęściej spotykanych i stosowanych tuszy na rynku. Tusze te szybko wchłaniają się w papier, zapewniają najwyższą jakość obrazu, idealnie odwzorowują kolor i zapewniają ostrość obrazu. Tusze pigmentowe są najtańsze w zakupie.

Tusze barwnikowe są tańszymi odpowiednikami tuszy atramentowych. DO ich produkcji wykorzystywana jest substancja nośna – woda, alkohol i barwnik danego koloru. Najczęściej stosowane są w modelach drukarek biznesowych gdzie liczy się szybkość druku i niskie koszty eksploatacji. Tusze te charakteryzują się szybkim wchłanianiem co podnosi znacznie wpływa na prędkość wydruku strony. Aby w pełni wykorzystać zalety tuszy barwnikowych należy stosować papier wysokiej jakości.

Tusze sublimacyjne są jednymi z najdroższych tuszy dostępnych do urządzeń atramentowych. Charakteryzują się zwiększoną gramaturą i gęstością. Tusze te są często wykorzystywane są w usługach poligraficznych, do nanoszenia nadruków na tekstylia (koszulki, tkaniny, smycze do kluczy) a także w druku transferowym gdzie za pośrednictwem prasy termo transferowej jest przenoszony na dany przedmiot. Wydruk wykonywany jest na folii transferowej a następnie pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia przenoszony jest na dany przedmiot (kubek, czapka, kalendarz, kurtka).