Tonery Kolno

Tonery Kolno. Napełnienia kartridży.

Tonery Kolno. Precyzja i sztuka.

Tonery Kolno. Stosowanie w drukarkach kartridży, które samemu można napełniać tuszem, pozwala ich użytkownikom na zaoszczędzenie sporej ilości dolarów. Jednak, choć napełnianie kartridży wydaje się czynnością prostą i realizowaną intuicyjnie, warto przed jej rozpoczęciem zapoznać się instrukcjami dotyczącymi owego procesu

Tonery Kolno. Do dzieła!

Gdy kartridż, który zamierzamy napełnić jest nowy i używamy go po raz pierwszy, wpierw sprawdźmy, czy nie ma żadnych wad i czy chip jest dobrze przymocowany, a także czy kartridż posiada na górze silikonową zatyczkę. Następnie załóżmy gumowe rękawiczki i przygotujmy buteleczkę z tuszem. Teraz należy ustawić kartridż w pozycji pionowej i zdjąć silikonową zatyczkę. Do powstałego w ten sposób otworu włożyć trzeba lejek.

Za pomocą tego lejka napełniamy kartridż atramentem z butelki (przed otwarciem buteleczki należy nią lekko wstrząsnąć, by wymieszać znajdujący się w niej atrament) do linii z oznaczeniem „Max”. Jeśli w naszym kartridżu nie ma takiego oznaczenia, pamiętajmy by nie napełniać go „po sam czubek”, gdyż to może spowodować problemy podczas drukowania. Po napełnieniu kartridża możemy umyć lejek zwykłą wodą i wysuszyć „na powietrzu”. Lejek ten może być ponownie użyty do kolejnego napełniania, nawet jeśli pozostaną na nim plamy po tuszu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku dostania się resztek tuszu jednego koloru do kartridża innego koloru, mogą one spowodować „zabrudzenie” koloru.

Tonery Kolno. Napełnianie na ekranie.

Po napełnieniu kartridża bardzo ważną czynnością jest jego „odpowietrzenie”, czyli de facto usunięcie z niego powietrza, które zakłócałoby proces drukowania. W tym celu należy ustawić kartridż pionowo tak, by chip znajdował się po boku, a następnie w zaworze wylotowym umieścić strzykawkę w taki sposób, by poprzez naciśnięcie sprężyny otworzyć zawór. Teraz należy delikatnie pociągnąć tłoczek strzykawki tak, by usunąć z kartridża powietrze (razem z powietrzem do strzykawki zassane zostanie również trochę tuszu). Następnie należy usunąć strzykawkę z otworu ciągnąć ją prosto do góry. Kartridż jest teraz gotowy do zainstalowania w drukarce (należy włożyć go w odpowiednie miejsce i opuścić dźwignię blokady). W niektórych przypadkach do zainstalowania kartridża w drukarce będzie potrzebne włączenie urządzenia. Ostatnim etapem jest sprawdzenie, czy drukowanie odbywa się poprawnie (tzw. wydruk testowy).