Tonery Hajnówka

Tonery Hajnówka. Od A do Z.

Tonery Hajnówka. Jak powstają?

Tonery Hajnówka. W drukarkach laserowych korzysta się z  tonerów różniących się od standardowych tuszy stosowanych w drukarkach atramentowych. Dzięki unikalnej strukturze, pozwalają one nanosić na papier wydruk metodą termiczną, stosowaną w laserowych urządzeniach drukujących.

Często nazywane „suchym atramentem”, tonery to wymieszane w odpowiednich proporcjach mniejsze kulki szklane oraz większe kulki z żywicy termoplastycznej. Toner mieści się w pojemniku będącym elementem mechanizmu drukującego, który stanowi oddzielną część drukarki. Drobiny tonera transportowane są najpierw na bęben i papier, następnie zostają wygrzane i wprasowane w powierzchnię arkusza. Sposób ten pozwala na osiągnięcie wydruków o rozdzielczości rzędu setek, a nawet kilku tysięcy punktów na cal. Jeden ładunek tonera wystarcza zazwyczaj na tysiące stron wydruku.

Tonery Hajnówka w drukarkach czarno – białych.

Jeśli chodzi o drukarki monochromatyczne stosuje się tylko i wyłącznie czarny toner, natomiast w urządzeniach drukujących w kolorze występują tonery w czterech podstawowych barwach CMYK – Cyjan, Magenta, Yellow i Black. Do niedawna proszek tonerowy tworzony był poprzez mechaniczne rozdrabnianie, ale dzisiejsza technologia pozwala na otrzymywanie go w wyniku polimeryzacji cząstek chemicznych. Takie cząsteczki są mniejsze oraz mają podobne kształty, co było niemożliwe do osiągnięcia w procesie rozdrabniania.

Tonery Hajnówka a zamienniki

Zamienniki da ”firmowych” tonerów nie stanowią części jakiegoś szemranego biznesu. Dzisiaj to prężnie działająca gałąź przemysłu drukarskiego, która święci triumfy przede wszystkim dlatego, że oferuje klientom to samo, co producenci drukarek, tylko kilkukrotnie taniej.

Zamienniki dostaniemy w każdym sklepie elektronicznym, nie są to w końcu produkty ciężko dostępne. Najwięksi ich producenci cieszą się dużą renomą i poważaniem, ponieważ dostarczają pełnoprawne produkty, dzięki którym oszczędności związane z drukowaniem mogą stać się jeszcze większe i jeszcze bardziej korzystne.

Poza tym, zamienniki oferują często większą pojemność, niż tonery producentów, natomiast doskonałym rozwiązaniem są zestawy umożliwiające samodzielne uzupełnianie kartridży, co pozwala nie tylko na wysoki poziom oszczędności, ale również ograniczają produkowanie elektor-odpadów, którymi są zużyte tonery. Zatem stosowanie zamienników to nie tylko oszczędności, ale również działanie pro-ekologiczne.