Tonery Ełk

Tonery Ełk. Jak oszczędzać tusz?

Tonery Ełk. Czas na zaciskanie pasa.

Tonery Ełk. Wzrost popularności  kolorowych drukarek laserowych oraz drukarek atramentowych ze stałą głowicą, do których należy wmontować cztery pojemniki z tuszem, spowodowały istotny wzrost kosztów drukowania w wielu przedsiębiorstwach oraz zaciszu domowym. Są jednak niezłe patenty na oszczędzanie. To proste!

Tonery Ełk. Patrz na ekran!

Częstym błędem jest używanie polecenia ”Drukuj”  zanim sprawdzi się ”podgląd wydruku”. Na podglądzie widać choćby czy dokument ma ustawione inne parametry marginesów niż drukarka, lub czy grafika posiada szerokość przekraczającą możliwość wydruku. Dowiemy się również o tym czy nie zostały wstawione oddzielenia stron oraz czy na końcówce dokumentu zostały puste wiersze.

Minuta obróbki pliku pozwala zmniejszyć jego objętość dla potrzeb drukowania nawet do kilkunastu procent. Przy okazji wydruk staje się bardziej estetyczny i czytelny dla odbiorcy. Następne kliknięcia pozwalają na wydruk obustronny. Nie zawsze jest on optymalny, przeważnie jednak znacznie odchudza wydruk czyniąc go zarówno tańszym, jak i po prostu bardziej poręcznym.

Zerknięcie na podgląd wydruku pozwala również czasem  zapobiec drukowaniu informacji podwójnie. Takie podwojone strony wyglądają mało profesjonalnie, tym bardziej warto pozbyć się ich już na tym etapie.

Tonery Ełk. Patenty, nie przekręty!

Jeżeli jesteśmy posiadaczami urządzenia kolorowego, należy ustawić w opcjach  domyślny wydruk czarno – biały. Wydruki kolorowe są w końcu droższe niż drukowanie w czerni. To oczywista oczywistość. Warto zatem aby to co chcesz wydrukować na kolorowo było skierowane do takiego druku świadomie, poprzez ręczne wybranie opcji ”drukuj w kolorze”. Dzięki temu  oszczędzimy kolorowe tonery i nie będziemy zużywać ich na drukowanie rzeczy, które mogą być wydrukowane w czerni.

Zamiast oryginalnych i często nieproporcjonalnie drogich tuszy i tonerów można wykorzystać znacznie tańsze od nich zamienniki. Zamienniki tuszy dają zwykle dwukrotnie większą wydajność za połowę ceny oryginału co sprawia, że bywają 300% tańsze. W przypadku tonerów wydajność jest zwykle taka sama jak w przypadku kaset oryginalnych, jednak ich ceny są o połowę niższe.