Kserokopiarki Suwałki. Czy warto kupić, a może dzierżawić?

Kserokopiarki Suwałki – kupować czy nie?

Kserokopiarki Suwałki. Na rynku pojawiły się innowacyjne formy korzystania z urządzeń drukujących. Należą do nich dzierżawa i wynajem. Często są to jedyne opcje skorzystania z wysokiej klasy kserokopiarek, choćby firmy Konica Minolta.

Kserokopiarki Suwałki. Sprzęt na własność

Gdy już jednak zakupiliśmy kserokopiarkę, zaufana firma świadczy usługi serwisowe oraz dostarcza materiały eksploatacyjne. Taka forma wymaga od klienta zaangażowania relatywnie dużych środków. W grę wchodzi też amortyzacja sprzętu. Po upływie kilku lat, kserokopiarka poza standardowymi wizytami serwisu i podstawowymi podzespołami, które należy wymieniać, zaczyna wykazywać usterki. Niekiedy są one bardzo skomplikowane i wymagają dużej ilości pracy. Do najbardziej niezawodnych należą urządzenia Konica Minolta. Oferują one szereg funkcji – skan, faks czy wysyłanie dokumentów wprost na naszą pocztę elektroniczną. który wysyła określone dokumenty wprost na naszą pocztę elektroniczną. Dzięki pojemnemu dyskowi twardemu i solidnej pamięci ram nie grozi nam powolna praca.

Obustronne korzyści z dzierżawy Kserokopiarki

Alternatywą dla zakupu jest dzierżawa kserokopiarek, w której sprzęt pozostaje własnością dostawcy przez cały okres korzystania z urządzenia. Wynajmujący dokonuje opłaty miesięcznej, która uzależniona jest od ilości wykonanych wydruków na podstawie wskazania stanu licznika kserokopiarki. Opłata miesięczna pokrywa wszystkie koszty eksploatacji za wyjątkiem papieru.

Dzierżawa niesie za sobą wiele plusów. Dostawca chcą zarobić, musi utrzymać sprzęt w doskonalej kondycji. Często dostawca utrzymuje u klienta magazyn tonerów, gwarantuje też przyspieszony czas reakcji serwisu oraz urządzenie zastępcze w przypadku oczekiwania na części czy przedłużającej się awarii. Jeżeli wynajęta kserokopiarka zużyje się i zacznie wykazywać podwyższoną usterkowość, wtedy zostaje wymieniana na nową, z bieżącej oferty, przez co klient nie musi się martwić jak pozbyć się starej kserokopiarki.

Wynajem kserokopiarki wydaje się korzystniejszy również dla samego dostawcy. Po określonym czasie zyskuje lojalność klienta. Dzięki mniejszej, ale regularniej opłacie unika sytuacji, w której klient podczas większych napraw sprawdza na rynku, czy ktoś nie wykona jej taniej. Po upływie okresu wynajmu kserokopiarki sprzęt wciąż jest własnością dostawcy. Następnie może ją wyremontować i wynająć mniej wymagającemu klientowi w korzystnej cenie.