Drukarki Sejny

Drukarki Sejny. Obniżenie kosztów druku to sztuka.

Drukarki Sejny a ich żywotność

Drukarki Sejny stanowią nieodzowny element wyposażenia współczesnego nowoczesnego miejsca pracy. Utrzymanie drukarki w dobrym stanie i zmniejszenie kosztów jej eksploatacji to cel każdego użytkownika. Przestrzegając kilku prostych zasad zapewnimy naszej drukarce długą żywotność. Starczy nam na wiele lat.

Drukarki Sejny a błędy w użytkowaniu

Znaczna ilość tuszu jest najczęściej marnowana z powodu drobnych błędów np. gramatycznych lub literowych, które wkradają się do drukowanego tekstu jeszcze podczas edycji dokumentu, a które zauważamy zazwyczaj dopiero po wydrukowaniu. Dlatego też zanim dokonamy druku tekstu – warto kilkakrotnie sprawdzić czy nie występują w nim błędy, zawłaszcza gdy drukowany tekst jest długi. Podobnie w przypadku drukowania np. stron internetowych – warto przed końcowym wydrukiem użyć funkcji „podgląd wydruku”, który pokaże ostateczna wersję, którą otrzymamy po wydruku.

Drukarki Sejny a oszczędność druku

Oszczędność w drukowaniu może być również osiągnięta przez używanie w tekście odpowiedniej wielkości i grubości czcionki.Warto także drukować pewne dokumenty w tzw. trybie oszczędzania oraz w wersji biało czarnej, gdyż wiadomo, że druki w kolorze pochłaniają znaczną ilość tuszu.

Podobnie obniżenie rozdzielczości wydruku, obniżając wartość DPI dokumentów pozwoli zaoszczędzić tusz bez znacznego obniżenia jakości wydruków. Sugerujemy wykorzystanie wysokich ustawieniach jakości tylko wtedy, gdy potrzebujemy wydrukować ważne kopie dokumentów. Zaleca się także w mniej ważnych wydrukach używać wersji drukuj dwustronnie.Kupując cartridge z tonerem przy większej eksploatacji i częstszych wydrukach warto rozważyć zakup produktów h  zamiennych – pozwoli to obniżyć koszty eksploatacji.

Drukarki Sejny a czyszczenie

Warto się upewnić, że wkłady atramentowe są używane w optymalnych warunkach – od czasu do czasu należy usunąć aktualnie zużytą kasetę z drukarki i wyczyścić zakamarki drukarki z kurzu u resztek tuszu. W przypadku drukarek laserowych – warto przeczyścić bęben, ponieważ zgromadzony na nim w nadmiernej ilości toner może obniżyć jakość wydruków.

Gdy pojawi się w urządzeniu komunikat, że pojemnik z tuszem jest pusty – należy wyjąć kasetę z drukarki i nią potrząsnąć kilka razy, zarówno w górę jak i w dół oraz z boku na bok. Następnie trzeba umieścić ją ponownie na swoim miejscu, a resztki tonera znajdujące się w kasecie ulegają tym samym aktywowaniu.