Drukarki Augustów

Drukarki Augustów kontra kopiarki

Drukarki Augustów. Atrament czy laser?

Jeśli chodzi o jakość zdecydowanie lepsze są drukarki laserowe. Nie tylko sama jakość wydruku będzie większa ale także to, co stanie się później. Wydruk taki jest zdecydowanie bardziej odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak choćby zalanie kartki płynem, co w przypadku atramentówki skończy się rozmazaniem tekstu czy obrazu. Ponadto, dzięki laserowi mamy możliwość wydrukowania tekstu na papierze o różnorodnej gramaturze, możemy też użyć folii i wielu innych nośników tekstu i obrazu. Dodatkowo, toner, w przeciwieństwie do tuszu, nie zaschnie.Należy też wspomnieć o szybkości pracy – tutaj laser wręcz bije na głowę drukarki Augustów z atramentem.

Drukarki Augustów w naszym domowy zaciszu

Drukarki do domu możemy podzielić dwie grupy: – drukarki atramentowe – drukarki laserowe atramentówek, są najbardziej popularne ze względu na swoją cenę i uniwersalność, ostatnio obserwuję że zwykłe drukarki atramentowe zostały wyparte na rzecz urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych tj. drukarka-skaner-kopiarka. Urządzenia tego typu do zastosowań domowych możemy kupić w przedziale od 200 do 400zł w zależności od producenta. Drukarki mają swoje zabezpieczenia by używać tylko oryginalnych wkładów. Z czasem jednak producenci zamienników potrafią je złamać. Najlepszym wyjściem dla producenta jest by urządzenie uległo uszkodzeniu. Jeżeli mamy skromny portfel na takie wydatki to poleca się zakup urządzenia starszego typu, zapewne używanego i bez gwarancji. Urządzenia te jednak są o wiele bardziej solidne niż te współczesne a wkłady z tuszem przy odrobinie zdolności manualnych można regenerować w domu, bądź też firmie świadczącej takie usługi.

Drukarki Augustów a eksploatacja

Eksploatacja to kryterium uzależnione od konkretnych modeli obu rodzajów drukarek. Nie da się jednoznacznie określić, co nas wyjdzie taniej w perspektywie czasu. Warto podkreślić jednak, że choć oryginalne tonery prosto od producenta nie są najtańsze, to jest możliwość kupna tańszego zamiennika, który spełni swoją funkcję. Od razu jednak uprzedzam: zamiennik zamiennikowi nierówny i czasem można naprawdę mocno się „sparzyć” zamiennikami. I jeżeli chodzi o jakość wydruku, i jeżeli chodzi o „długość życia” zamiennika.Na niekorzyść drukarki laserowej w porównaniu do atramentówki działa zdecydowanie cena. Na szczęście, wraz ze wzrostem popularności tych urządzeń producenci zadbali jednak, by można było je nabyć już za ok. 300 zł.