Tonery Bielsk Podlaski

Tonery Bielsk Podlaski. Ochrona pojemników.

Tonery Bielsk Podlaski. Blokada producentów.

Tonery Bielsk Podlaski. Wielu producentów drukarek szuka różnych sposobów aby użytkownicy nie kupowali tańszych zamienników tuszy. Hajs musi się przecież zgadzać. Jedna z czołowych firm wprowadziła interesujące rozwiązanie ochrony pojemników. Jeśli użyjemy kartridże w jednym urządzeniu, w drugim za żadne skarby nie zadziałają. Stano się wiec całkowicie bezużyteczne. W ten sposób użytkownicy drukarek mają utrudniony dostęp do substytutów. Warto wiedzieć, że zużyte kartridże posiadają istotny wpływ na środowisko. Jako że nie nadają się do powtórnego użycia i zawierają duże ilości elektro-odpadów, mogą przysporzyć sporo kłopotów naturze.

Tonery Bielsk Podlaski. Jak ominąć zabezpieczenia.

Każdą blokadę można jednak ominąć. Aby to zrobić trzeba wejść do panelu zarządzania drukarką. Chodzi tu o dział konserwacja/poziomy tuszu. Tam odnajdziemy opcję ochrony pojemników. Wystarczy kliknąć kilka razy myszą i po kłopocie. Należy odznaczyć polecenie ”ochrona pojemników”. Nie można zapomnieć o zapisaniu wprowadzonych zmian. Jeśli zrezygnujemy z ochrony pojemników polepszamy sytuację środowiska. Dajemy sobie szansę na oszczędzanie tuszu, a to ze względu na to, że zużyty kartridż możemy wykorzystać wiele razy. Jeszcze jedną zaletą zrezygnowania z ochrony pojemników jest to, że przykładamy ręki do powrotu monopolu OEM. Oznaczałby on wzrost cen materiałów eksploatacyjnych.

Tonery Bielsk Podlaski. Jak czyścić kartridże?

Jeśli kartridże są zintegrowane z głowicami drukującymi, problem nie jest wielki. Wystarczy zmienić kartridż na nowy. Gorzej, gdy głowica drukująca jest niewymiennym elementem drukarki. Niestety, nie ma co liczyć na jej wymianę w razie zatkania lub uszkodzenia, bo koszt takiej operacji jest porównywalny z kosztem zakupu nowego urządzenia. Jest to sposób producentów drukarek na ukaranie niesfornych użytkowników korzystających z alternatywnych tuszów (zamienników). Jeśli przytrafiła ci się taka sytuacja, jest na to rada. W tym artykule przeczytasz, jak udrożnić głowice wyjmowane z drukarki, w przyszłym pokażemy sposoby na udrażnianie głowic zintegrowanych na stałe z drukarką.Czyszczenie kartridżów zintegrowanych jest najłatwiejsze, a jednocześnie niesie najmniejsze zagrożenie. Nawet jeśli podczas czyszczenia uszkodzisz dysze, będziesz musiał wydać jedynie kilkanaście złotych na nowy kartridż.