Niszczarki Sokółka

Niszczarki Sokółka. Niszczenie płyt.

Niszczarki Sokółka. Dobór sprzętu.

Na rynku wyróżniamy wiele  rodzajów niszczarek dokumentów. Jeśli chodzi o kwestie wydajności niszczarki produkowane są na potrzeby małych biur lub biur domowych , średnich biur  i dużych biur .Wybór urządzenia zależy również od stopnia tajności niszczonych dokumentów. A więc do wyboru mamy niszczarki wyposażone w różne systemy cięcia: paski lub ścinki. Te, które tną papier w ścinki spełniają wyższą normę tajności.

Każde urządzenie oznaczone jest normą DIN 32757. Mówi ona o poziomach bezpieczeństwa. Przy wyborze należy poza tym zwrócić uwagę na wydajność. Chodzi po prostu o informację, ile kartek papieru jednorazowo zniszczy.  Dla małego biura 5 kartek to liczna wystarczająca, ale dla większych biur 10 to minimum. Przy wyborze można zwrócić uwagę również na pojemność kosza, poziom hałasu oraz funkcje i właściwości np. czy urządzenie niszczy także płyty CD/DVD, karty kredytowe, magnetyczne.

Niszczarki Sokółka. Koniec z cd!

Niszczarki Sokółka. W czasach rosnącej popularności dokumentów elektronicznych czy ważnych danych biznesowych przenoszonych na płytach CD bądź DVD, niszczarki papieru staja się przeżytkiem. Dlatego też tworzone są produkty, które na stałe pozwolą pozbyć się niepotrzebnych już danych z okrągłych nośników.Takie niszczarki robią w nich setki małych dziurek, tak, że żaden napęd już danego nośnika nie rozczyta. Pojedynczą płytę należy włożyć do urządzenia. Teraz czekamy kilka chwil aż  maszyna zrobi swoje. Zniszczona płyta zostaje ostatecznie wyrzucona na tackę. Mieści ona  do 20 płyt — potem należy ją opróżnić.Niszczarka potrafi niszczyć wszelkie rodzaje nośników, nawet dwuwarstwowe DVD, które jak twierdzi producent, także niszczone są całkowicie podczas jednego przejścia przez urządzenie.Urządzenie jest nie duże, nie głośne i kosztuje jedynie kilka dolców.

Niszczarki Sokółka. Gdzie są niezbędne?

Mniejsze biura adwokackie, rachunkowe, placówki edukacyjne i inne tego typu instytucje nie wymagają gigantycznych kombinatów, a w ich warunkach sprawdzają się urządzenia o mniejszych mocach przerobowych i niższym poziomie bezpieczeństwa. Takie niszczarki są o tyle praktyczniejsze, że nie zajmują wiele miejsca i są znacznie tańsze.