Drukarki Ostrołęka

Drukarki Ostrołęka. Atramentowe szaleństwo.

Drukarki Ostrołęka i atramentowe szaleństwo

Drukarki Ostrołęka atramentowe nadal są najczęściej wybierane przez użytkowników domowych. Głównie ze względu a czasem wręcz niską cenę. Większość z nas jednak nie wie,  jakie są rodzaje tych drukarek i który z nich spełni nasze oczekiwania w najlepszym stopniu. Nie można na pewno kierować się samą marką urządzenia.

Drukarki Ostrołęka i ich rodzaje

Drukarki atramentowe możemy podzielić na te ze zintegrowaną głowicą, i bez niej. Jeśli chodzi o te pierwsze, część odpowiedzialna za pracę znajduje się właśnie w głowicy drukującej. Podstawowe kolory w takich drukarkach to: cyan, yellow, magenta i black, zwane popularnie CMYK. Każdy kolor znajduje się w oddzielnym pojemniku. W niektórych modelach, najczęściej z funkcją wydruku zdjęć, występują dodatkowe kolory, np. light cyan czy light magenta. Zintegrowane głowice posiadają głównie drukarki takich firm Brother, Epson i Canon.

Drukarki Ostrołęka – wady i zalety zintegrowanej głowicy

Niewątpliwie plusem takich drukarek jest obecność tanich zamienników z tuszem. Każdy kolor możemy wypełnić więc całkowicie oddzielnie. Ich rozmiary są zaś całkiem duże. Należy pamiętać,  że dłuższe przerwy w drukowaniu, mogą prowadzić do zaschnięcia tuszu, co powoduje uszkodzenie głowicy. W przypadku gdy tusz zaschnie, prawdopodobnie naprawa głowicy będzie nieopłacalna, a drukarka nie będzie się już nadawała do użytku. Zbiorniki nie nadają się już do regeneracji.

Drukarki Ostrołęka bez zintegrowanej głowicy

Głowica drukująca w tym typie znajduje się w samym zbiorniku na tusz, a drukarka ma mechanizm zwany w branży karetką. Zbiorniki zazwyczaj dzielą się na zbiornik czarny i kolorowy, z czego w kolorowym są trzy kolory: cyan, yellow, magenta. Drukarki z głowicą w zbiorniku posiadają najczęściej marki HP  i niektóre modele Canon. Gdy zaschnie tusz wymienia się tylko zbiornik na tusz lub udrażnia ten zbiornik, co wiąże się najczęściej z jego regeneracją w profesjonalnej firmie. Regeneracja zbiorników nie nadwyręży naszej kieszeni. Należy pamiętać, że razem z drukarkami atramentowymi występują ponadto urządzenia wielofunkcyjne. Takie same właściwości jak w drukarkach atramentowych odnoszą się do wszystkich atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych.