Drukarki Orzysz

Drukarki Orzysz w służbie fotografii.

Drukarki Orzysz

Drukarki Orzysz już dawno wskoczyły na wysoki poziom technologiczny. Można nimi robić praktycznie wszystko,w tym też oczywiście drukować zdjęcia. Tylko czy na pewno nie obciąży to zbytnio naszej kieszeni?

Aby drukować zdjęcia w domowym zaciszu musimy liczyć się z u ubytkiem pieniędzy w portfelu. Być może obędzie się jednak bez odwiedzania parabanków. Papier fotograficzny to trochę kosztowna rzecz, a drukując zdjęcia tuszu ubywa praktycznie na naszych oczach. Je też trzeba zakupić zatem w dużych ilościach. Tym bardziej, że urządzenia umożliwiające drukowanie zdjęć często wyposażone są w dodatkowe kolory, co wiąże się z zakupem większych ilości kartridży.

Drukarki Orzysz. Ciężki wybór?

Koszty eksplotacji drukarki nie należą do małych. Podstawową zasadą jest to, że nie powinno się drukować zdjęć na laserowej drukarce. Dlaczego? Po prostu nie daje gwarancji wysokiej jakości wydruku fotografii. Najtrafniejszym wyborem korzystnym wyborem jest oczywiście tzw.  drukarka termosublimacyjna. Tyle, że mało kogo na nią stać. To zdecydowanie zbyt poważny wydatek. Zawsze można sprzedać dom albo auto aby wydrukować zdjęcia w najlepszej jakości, ale nie przesadzajmy.

Warto zogniskować się więc na drukarce atramentowej. W tym przypadku należy sprawdzić, czy posiada znaczek ”Photo”. Jeśli go odnaleźliśmy, nie musimy martwić się o jakość zdjęcia, ale i tak musimy być przygotowani na wysokie koszta. Drukarki atramentowe posiadają dodatkowe tusze w kolorach innych, niż powszechnie stosowany zestaw CMYK. Czekają więc nasz wielkie wydatki na materiały eksploatacyjne.

Drukarki Orzysz a rewolucja technologiczna

Sprzęt przygotowany do drukowania zdjęć wyposażony jest zwykle w szereg ułatwień, które zadowolą nie tylko miłośników fotografii. Moduły Wi-Fi, wejścia na karty sd czy możliwość  podłączenia pendrive’a to dzisiaj już norma. Drukarka z wyższej półki wyposażona będzie również w ekran LCD pozwalający na wygodne przeglądanie zawartości oraz możliwość korekcji zdjęć przed wydrukiem.

Pragnąć  wydrukować zdjęcia w domu musimy liczyć się, że wydatek nie mniejszym niż 700 zł.  A sięgnąć może on maksymalnie nawet kilku tysięcy.